top of page
  • Oskar Kulawiak

Jak kupić Bitcoina? Poradnik dla początkujących.

Zaktualizowano: 19 lis 2023


W tym artykule przedstawimy krok po kroku, co trzeba, jak trzeba.

Jak kupić BTC
Jak kupić BTC

Bitcoin, najpopularniejsza kryptowaluta na świecie, zyskuje coraz większe zainteresowanie inwestorów. Jeśli jesteś nowicjuszem w świecie kryptowalut i chcesz dowiedzieć się, jak kupić bitcoina, ten artykuł jest dla Ciebie. Przedstawimy kroki, które pomogą Ci zacząć inwestować w bitcoina i uczynią proces ten prostym i zrozumiałym.


Krok 1: Wybierz odpowiednią platformę


Pierwszym krokiem jest znalezienie odpowiedniej platformy, na której będziesz mógł kupić bitcoina. Istnieje wiele giełd kryptowalutowych, takich jak Kanga, Binance czy Bybit które oferują możliwość zakupu bitcoina za tradycyjną walutę lub inne kryptowaluty. Ważne jest, aby wybrać platformę, która jest godna zaufania, ma dobrą reputację i oferuje odpowiednie narzędzia do inwestowania.


Krok 2: Rejestracja i weryfikacja konta


Po wyborze platformy musisz się zarejestrować i często zweryfikować swoje konto, chyba, że skorzystasz z giełdy, która nie wymaga weryfikacji tożsamości jak np. Kanga Exchange. Proces weryfikacji obejmuje podanie swoich danych osobowych, takich jak imię, nazwisko, adres e-mail itp. Następnie często będziesz musiał dostarczyć dokumenty tożsamości, takie jak skan paszportu lub dowodu osobistego, w celu potwierdzenia swojej tożsamości. Weryfikacja konta może zająć trochę czasu i jest wymagana na większości giełd.


Krok 3: Wybór metody płatności


Po zweryfikowaniu konta będziesz mógł wybrać preferowaną metodę płatności. Platformy oferują różne opcje, takie jak karty kredytowe, karty debetowe, przelewy bankowe czy nawet płatności gotówkowe za pomocą usługi np. Kanga Kantor.

Wybierz metodę, która jest dla Ciebie wygodna i bezpieczna.


Krok 4: Skonfiguruj portfel Bitcoin


Przed zakupem bitcoina warto założyć swój portfel kryptowalutowy, aby nie trzymać niepotrzebnie aktywów na giełdzie. Portfel ten będzie służył do przechowywania twoich bitcoinów i zabezpieczenia kluczy prywatnych. Możesz wybrać spośród różnych rodzajów portfeli, takich jak portfele online, portfele na komputerze czy smartfonie lub portfele sprzętowe. Portfel sprzętowy jest uważany za najbezpieczniejszą opcję, ponieważ klucze prywatne są przechowywane offline.

Tutaj bardzo istotna uwaga, w momencie zakładania czy konfigurowania portfela należy wygenerować klucz zabezpieczający tzw seedy a już koniecznie przed dokonaniem jakiegokolwiek przelewu na portfel. Służą one do ewentualnego odtworzenia portfela w przypadku awarii. Przykładowo, gdy komputer czy smartfon, na którym miałeś zainstalowany portfel ulega uszkodzeniu. Przy pomocy wcześniej wygenerowanej frazy seed możesz bez problemu odtworzyć swój portfel na dowolnym urządzeniu. Pamiętaj, aby zrobić kopię swoich seedów najlepiej kilka kopii a następnie przechowuj je w bezpiecznych miejscach.


Krok 5: Dokonaj zakupu bitcoina


Kiedy twoje konto jest gotowe i zasilone środkami, a portfel założony i odpowiednio zabezpieczony możesz rozpocząć zakup bitcoina. Na platformie, którą wybrałeś, znajdź opcję zakupu bitcoina i wprowadź kwotę, którą chcesz zainwestować. Możesz kupić dowolną część bitcoina, w zależności od twojego budżetu.

Następnie możesz od razu wysłać zakupione aktywa bitcoina na swój portfel bądź w dowolnym późniejszym momencie. Tutaj kolejna uwaga, jest to bardzo istotne, aby zachować ostrożność podczas generowania odresu BTC naszego portfela. Adres powinien być kompatybilny z adresem, którym posługujemy się w momencie realizowania zlecenia wypłaty z giełdy.


Krok 6: Przechowuj swoje bitcoiny w bezpiecznym miejscu


Po dokonaniu zakupu bitcoina, ważne jest przechowywanie go w bezpiecznym miejscu. Jeśli używasz portfela sprzętowego, przechowuj go w bezpiecznym miejscu, np. w sejfie. Jeżeli portfela na komputerze czy smartfonie zadbaj o należytą ochronę antywirusową oraz higienę pracy, aby się ustrzec przed atakiem hakerskim. Pamiętaj również, aby regularnie tworzyć kopie zapasowe swojego portfela i chronić swoje klucze prywatne.Jak kupić Bitcoina?
Jak kupić Bitcoina?

Podsumowanie


Kupowanie bitcoina może wydawać się skomplikowane dla początkujących inwestorów.

Z odpowiednim przygotowaniem oraz edukacją proces ten przebiega sprawnie oraz bezpiecznie. Dobrym pomysłem jest konsultacja z osobą juz doświadczoną na rynku kryptowalut. Wybór odpowiedniej platformy, rejestracja, weryfikacja, metoda płatności, skonfigurowanie portfela i dokonanie zakupu to podstawowe kroki, które trzeba podjąć. Pamiętaj jednak, że każda inwestycja wiąże się z ryzykiem, dlatego zawsze dobrze jest przeprowadzić własne badania i zasięgnąć porady od ekspertów przed podjęciem decyzji inwestycyjnej.


13 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page